Satyananda Yoga Nidra po ukraińsku do samodzielnej praktyki [AUDIO]
Na oficjalnym portalu Bihar School of Yoga znajduje się nagranie Satyananda Yoga Nidra po ukraińsku. Portal ten nazywa się Satyam Yoga Prasad, pisałam o nim w tym artykule.
Nagranie audio może być używane do samodzielnej codziennej praktyki. Można praktykować też razem spotykając się w grupach. Proszę prześlijcie je osobom które tego potrzebują. Ukraińska Joga Nidra widnieje tam pośród 108 innych wersji językowych.
GDZIE ZNALEŹĆ NAGRANIE
Aby wejść na portal Satyam Yoga Prasad trzeba tam utworzyć swoje konto:
1. wejdź na www.satyamyogaprasad.net i utwórz swoje konto
2. wejdź w zakładkę Audio / Practices / Yoga Nidra / Multi-lingual Yoga Nidra
3. odszukaj wersję zatytułowaną Ukrainian
KRÓTKO O JODZE NIDRZE
Nidra Joga jest systematyczną metodą wywoływania pełnego relaksu fizycznego, umysłowego i emocjonalnego. Przynosi całkowitą relaksację podczas zachowania stanu całkowitej świadomości. Technika ta, wywiera wielki transformujący wpływ na osoby jej doświadczające; uwalnia napięcia, głęboko rozluźnia i relaksuje.
Ma pozytywny wpływ na psychosomatyczne objawy stanów wysokiego niepokoju (bóle i zawroty głowy, bóle w klatce piersiowej, kołatanie serca, pocenie się, bóle brzucha). Uwalnia uwięzioną energię i traumy; używana jest do pomocy osobom z zespołem stresu pourazowego (PTSD – posttraumatic stress disorder).
Twórcą Jogi Nidry jest Swami Satyananda Saraswati (Satyananda Yoga/Bihar School of Yoga). Wyjaśnił nidrę jako stan umysłu, między jawą a snem, który wywodzi się z dawnych praktyk o nazwie Nyasa, mających na celu poszerzanie świadomości.
Autorką artykułu jest Anja Atmadarshan - stworzycielka Sūtry, praktykuje 15 lat (od 2008r). Od 2013r. organizuje zajęcia i warsztaty; prowadzi Sūtrowego bloga, pisze artykuły, nagrywa medytacje i relaksacje. Praktykuje w Tradycji Bihar School of Yoga/Satyananda Yoga. Ukończyła 3-letnie studia w Europejskiej Akademii Satyananda Yogi oraz kurs Bihar Yoga Traditional Training w Aszramie w Bihar. Studiowała antropologię kultury na UJ w Krakowie. Była w Indiach trzykrotnie. Więcej o Anji przeczytasz TUTAJ
Dodaj komentarz